Yücel Alkan

Yücel Alkan

1990 yılında Samsun'da doğdum. Eğitim öğretim hayatımın ilköğretim ve lise bölümünü memleketim olan bu güzel şehirde tamamladım. Liseye geçiş yapacağım dönemde bilgisayarların günlük hayatımıza girmesinden etkilenerek meslek lisesine kayıt oldum. Bilgisayar / Yazılım bölümünde eğitim aldığım okulumu üç yılın sonunda tamamladım. 

O zamanlar adı "ÖSS" olan üniversite giriş sınavından iyi bir puan alarak Marmara Üniversitesi'ni kazandım. İstanbul'da kaldığım beş senelik süreç, hayatımı oldukça değiştirdi. Bir sene süren İngilizce hazırlık bölümü, temel düzeyde dil öğrenmemi ve bugün yabancı kaynakları zorlanmadan okumamı sağladı. Yine fakültemizde bulunan alanında uzman ve kaliteli eğitimciler de mesleki bilgilerimi geliştirmemi sağladı. 

Bilgisayar dünyasıyla ilgili asıl mesleki bilgiyi ise çalıştığım süre boyunca Mavi Nesil'de bulunan büyüklerimden edindim. Ayrıca bu süreçte dışardan aldığım projeler de kendimi geliştirmemi sağladı.

Şu anda daha çok web sistemleri ve programlama üzerine çalışıyorum. PSD to HTML işlerinin yanı sıra yönetim paneli bulunduran Back-End projelerle de ilgileniyorum. Tasarım için Adobe programlarını kullanıyorum. Son zamanlarda ise açık kaynak kodlu sistemler üzerine çalışıyorum.

Genel olarak bilgisayar dünyası üzerine çalışmayı, programlamayı, yeni bilgiler öğrenmeyi ve sosyal medyada soru soran arkadaşlara yardımcı olmayı seviyorum. 

Bilgisayar kullanmak dışında kitap okumayı, müzik dinlemeyi ve Samsunsporumuzun maçlarını takip etmeyi seviyorum. 

Kendimi dört kelime ile özetliyorum; Müslüman, Türk, Öğretmen ve Samsunsporlu.

Mesaj Bırakın